Heroiczne zwycięstwo i bardzo cenne 3 ptk !!!

Pisa Barczewo w dzisiejsze popołudnie o godz 13:30 podejmowała Mrągowie Mrągowo. Pisa zagrała w składzie:
Karkulowski, Kołakowski, Maciążek, Kowszun, Kostrubski, Stryjec(75, Karwowski), Bucholz, Mikulak, Borkowski(70, Juszczyk), Sajnach, Łukaszewski(80, Pruchniewski).

Pisa odniosła bardzo cenne zwycięstwo nad spadkowiczem z 3-iej ligi Mrągowią Mrągowo. W I połowie spotkania Pisa oddała całkowicie pole gry dla zespołu z Mrągowa. To zespół gości dyktował warunki gry, to goście byli lepsi i bardziej zdeterminowani do zdobycia bramki. Wiele strzałów niecelnych i wiele chaotycznych akcji - tak przebiegała gra zespołu z Mrągowa w 1 połowie.

Pisa w I połowie skonstruowała 2-3 akcje które mogły przynieść nawet gola, ale skończyło się na strachu. Wynik 0-0 po I połowie jak najbardziej sprawiedliwy. Widać było że zespół grający wcześniej w 3-iej lidze nie jest aż taki straszny jak nazwa wskazywała.

W II połowie meczu dominował tylko zespół Pisy. Szybkość, determinacja i ogromna wola walki to przemawiało za zespołem gospodarzy. Pisa grała z polotem, choć brakowało efektów pod bramką gości to Pisa nie rezygnowała. Akcja za akcją prowadzona płynnie i bardzo szybko, taka gra odkrywała mankamenty w grze zespołu gości. Pisa po jednej z akcji w końcu została nagrodzona rzutem karnym, po faulu na Arturze Kostrubskim, który pewnie wykonał kapitan zespołu Michał Sajnach.

W naszym zespole zagrało sporo młodych zawodników i jak widać ogromną pracą i wolą walki nadrabiają braki umiejętności. Pisa odniosła jak cenne zwycięstwo niech pokaże tabela IV ligi. Na chwilę obecną między 7 zespołem tabeli Dks Dobre Miasto a 15 zespołem Motorem Lubawa jest różnica 4ptk !!! Taka strata jest bardzo realna do odrobienia na wiosnę.

Podczas tej rundy wiele mówiło się, że w Pisie są zgrzyty, że piłkarzom nie po drodze z trenerem. Kto opowiada takie bajki niech lepiej nie wypowiada ich publicznie, bo widocznie nie jest na bieżąco. Piłkarze i trener razem starają się nad jak najlepszą grą Pisy. Nikt nie przewidział niestety że na Pisę spadnie fala kontuzji. Piłkarzom życzymy zdrowia !!!

Nadal w naszym zespole brakuje kontuzjowanych: Skindel, Rodzeński,Sławiński, Bruchalski, Spychała. Do końca rundy jesiennej zostały 2 mecze 8.11.2014 w Barczewie Pisa podejmuje Motor Lubawę, 11.11.2014 ostatni mecz w Kętrzynie.

Serdecznie zapraszamy 8.11 oraz 11.11 na ostatnie 2 mecze w tym roku !!!!!!!!